2.A U LJUBLJANI

Autor: Ivan Bosak, 9. 5. 2019.

2.A U LJUBLJANI

U nastavku pročitajte tekst naše Barbare o putovanju.

Slobodan dan 2.a

SVI PUTEVI VODE U LJUBLJANU

Jedan od svoja dva slobodna dana (koja smo osvojili božićnim Polarnim ekspresom te zajedničkom izvedbom Noine arke s 2. b) odlučili smo iskoristiti za posjet Ljubljani i trampolinskom parku.

Putna euforija trajala je čitavo jutro, no ne možemo reći da su same pripreme predugo trajale.  Nismo se previše dvoumili ni planirali naš odlazak.
Večer prije kupili smo karte za vlak.  Jednostavno smo znali da je to to.

Toga jutra budilice su većini zazvonile u šest sati.
Naime, dan prije razgovorali smo s mentoricama o tome kako se na vrijeme moramo naći ispred Glavnog kolodvora i kako nitko ne smije kasniti.

7:30. Lokacija - Glavni kolodvor. Napetost raste, Profesorici Bronzović ni traga.
Profesorica Fišter za to vrijeme grize nokte zbog pomisli  da je osuđena na čitavi dan s veselim tinejdžerima u trampolinskom parku i izvan njega. Svi smo u iščekivanju.

Na kraju ipak sve ispada dobro i profesorica Bronzović poput Supermana ulijeće u vlak u zadnji čas ipak spašava dan.

Nakon početnog uzbuđenja, dvosatna vožnja do Ljubljane protekla je veselo s puno smijeha i zafrkavanja.
Stigavši na odredište, autobusom smo došli pred trampolinski park u kojem smo proveli tri sata. Neki, koji zbog nečega nisu smjeli ili jednostavno nisu htjeli ići, ostali su vani, sjeli na kavu i uživali u prizoru maglovite Ljubljane.

Na svu sreću, iz parka smo izašli živi i bez ogrebotina i polomljenih kostiju. J

Potom je slijedio ručak, pa slobodno vrijeme koje smo svi proveli na svoj način.
Neki su otišli u escape room s profesoricama,  neki su razgledavali Ljubljanu i njezine ljepote, a neki su jednostavno uživali u rominjanju kiše i drugoj kavici.

Nažalost, vrijeme u vlaku je jako brzo prošlo i dok smo trepnuli, već smo bili u Zagrebu i naša avantura je bila gotova.

Za razliku od naših glava i tenisica, naši dojmovi nisu pokisli i unatoč tmurnom vremenu, uspjeli smo zadržati radost i veselje s početka izleta.

Barbara Vukas, 2.a razred