> Naslovnica  > O školi

Škola je svugdje oko nas,

jer mi ne učimo samo u učionicama, već na svakom koraku.

M. J. (14)

Ove riječi koje je napisao jedan naš učenik na najbolji način izražavaju onu zamisao na kojoj je nastala Privatna klasična gimnazija - da je znanje neprocjenjivi resurs u oblikovanju osobe te da proces stjecanja znanja tj. učenje mora u sebi sadržavati radost.

Vođeni tom mišlju razvili smo nove načine rada. Tako na Nastavi na putu stjecanje znanja postaje uzbudljiva potraga po Hrvatskoj, Rimu i Grčkoj, a na Tjednu otvorene nastave svaki naš učenik i profesor dobija mogućnost istražiti i ostvariti svoju kreativnost i steći neopisivo iskustvo zajedničkog rada.

Stoga je zajedništvo, ujedinjeno s entuzijazmom i željom da se u svimu napravi "korak više" postalo temeljem kvalitete škole.

To nastojimo ostvariti u nastavi klasičnih i modernih jezika, humanističkih predmeta i prirodoznanstvenih disciplina.

Želja nam je postići svjesnost o znanju koje je daleko više od pukog zbira informacija. Trudimo se živjeti metodičku raznolikost i individualni pristup poštujući različitosti svakog učenika. Svako stečeno znanje nastojimo ugraditi u akademsku uspješnost, ali i u osobni rast i razvoj svakog pojedinca.

Pri tome nam je jedan od najvažnijih ciljeva ostvariti atmosferu poštovanja i prihvaćanja.

Vjerujemo da na taj način našim učenicima pružamo sve potrebno za stjecanje akademske izvrsnosti. Jednako tako želimo u njima postaviti temelje za znanja, vještine i sposobnosti koje će im biti neophodne u budućem obrazovanju i učiniti ih doraslima  životnim izazovima. Na radost svih nas!

Pauza za dezinfekciju

> Naslovnica  > O školi